Smycz – idealna dla naszego czworonoga

Kto z nas nie kocha naszych czworonożnych przyjaciół? Każdy kto ma w swoim domu, psiego przyjaciele, wie doskonale jak wiernymi stworzeniami są te istoty. Kochają nas całym sercem. Potrafią nas chronić i naszego dobytku. Bardzo często jest on dla nas zarówno jako stróż jak i nasz przyjaciel. Każdy kto chociaż raz w życiu miał psa doskonale wie, jak bardzo jest to odpowiedzialna sprawa.

Jak powinna być smycz dla dużego pieska?

smycz dla dużego psaPsy są dla nas nierzadko jak członkowie rodziny. Dlatego, też jesteśmy im winni to, abyśmy należycie o nie dbali. Zarówno pod względem pielęgnacyjnym, żywieniowym, ale i także odpowiedniego wyposażenia. Jednym z podstawowych akcesoriów naszego pupila, jest między innymi smycz. Jak wiadomo, na rynku mamy różne modele oraz przeróżne wielkości smyczy. Różnią się one pod wieloma względami. Na przykład mamy smycz dla dużego psa jak i małego. W przypadku dużego psa, taka smycz powinna być odpowiednio wymierzona. Smycz nie może być zaciśnięta zbyt mocno. Ponadto nie może być ona ani zbyt krótka, ani zbyt długa. Jest to niewątpliwie bardzo istotne. Przede wszystkim dlatego, że źle dobrana smycz nie będzie wygodna dla naszego psa. Zbyt krótka będzie mocno ograniczać ruchy, a przez to duży pies będzie się z nami szarpał. Z kolei zbyt długa, będzie nie wygodna do prawidłowego prowadzenia. Zwłaszcza w przypadku spacerów po mieście. Na rynku mamy różne smycze, różne oferty, różne modele. Mamy do dyspozycji smycze klasyczne, które służą nam do podstawowych spacerów, tych krótkodystansowych. Smycze klasyczne są, także dobre w sytuacji kiedy zabieramy naszego pupila na przykład do lekarza – weterynarza. Kiedy musimy zabrać go do fryzjera albo kiedy chcemy go gdzieś przewieść. Na przykład samochodem. Taka smycz może stanowić bardzo duże udogodnienie. Może też być dobrą ochroną w trakcie jazdy. Na rynku mamy, także do dyspozycji smycze, które są z tak zwanym amortyzatorem. To bardzo dobry sposób na to, aby zniwelować możliwe szarpnięcia. A tym samym daje nam to możliwą ochronę naszemu psu. Rynek oferuje nam, także modele automatyczne. Smycze z konkretną regulacją długości. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ w szybki sposób możemy skrócić smycz, ale i ją wydłużyć.

Takie rozwiązanie jest bardzo pomocne, zwłaszcza wtedy, gdy w pobliżu pojawią się jakieś inne psy. Możemy zapobiec niechcianemu atakowi. Pamiętajmy, także o tym, że smycz dla dużego psa musi być zdecydowanie dłuższa, aniżeli ta przeznaczona dla pieska o nieco mniejszych gabarytach. Jeżeli zadbamy o wygodę naszego psa, ten z pewnością odwdzięczy nam się stukrotnie.