Sposób na depilację

Małe włoski znajdują się na całym ciele i najczęściej pełnią rolę ochronną. Choć w niektórych miejscach znacznie przeszkadzają, to nie każdy się decyduje na ich usuwanie. Ponad dziewięćdziesiąt procent kobiet regularnie usuwa owłosienie ze swojej skóry i traktuje to jako zabieg higieniczny. Najczęściej depilowane są nogi i pachy, a reszta ciała jest kwestią indywidualną. Istnieje kilka sposobów na skuteczne pozbycie się włosków.

Gdzie wykonamy depilację laserową?

laserowa depilacja - łódźJeżeli zależy nam na czasie, mamy ważne wyjście i musimy być gotowe na już, to najlepszym sposobem na pozbycie się włosków jest jednorazowa maszynka do golenia. Można nią w ciągu paru minut ogolić całe nogi, pachy i okolice bikini. Jest to tani i skuteczny sposób na usuwanie owłosienia, ale też krótkotrwały, ponieważ następnego dnia zabieg trzeba powtórzyć jeżeli chcemy się cieszyć gładką skórą. Dla osób, które mają wysoki próg wytrzymałości na ból, idealne mogą się okazać depilatory elektryczne, które wyrywają włoski, czy plastry z woskiem. Te metody pozwalają na przerwę w goleniu na około siedem – czternaście dni. Jeżeli jednak interesuje nas skuteczna laserowa depilacja – Łódź jest miastem, w którym prawie każdy salon kosmetyczny świadczy taką usługę. Jest to bezbolesna i bezpieczna metoda na trwałe pozbycie się włosków z całego ciała. Jej jedynym minusem, jest konieczność nie eksponowania depilowanych miejsc na słońcu przez dwadzieścia cztery godziny po zabiegu. Wiązka lasera jest precyzyjnie kierowana do cebulek włosów, przez co zostają one wypalone i nie odrastają ponownie, lub rosną bardzo słabe i cienkie. Tą metodą można usunąć włoski z nóg, pach, okolic bikini, ale także z twarzy. Długość trwania zabiegu zależy od wielości depilowanego miejsca i może trwać od trzydziestu minut do godziny. Osoby o jasnej karnacji mają słabsze włosy, więc mogą wykonać mniej zabiegów, ponieważ ich włoski szybciej przestaną rosnąć. Natomiast brunetki muszą się liczyć z kilkoma zabiegami, aby skutecznie się pozbyć owłosienia, które jest znacznie mocniejsze.

Nie ma przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej, jednak przed każdym zabiegiem, klient musi go skonsultować z kosmetyczką, która wykluczy ewentualne przeciwwskazania. Jedynie kobiety w ciąży powinny się wstrzymać z takim zabiegiem do momentu rozwiązania, z uwagi na ich błogosławiony stan. Najtańszym miejscem do depilacji są pachy, za które zapłacimy około stu pięćdziesięciu złotych, a najdroższe są nogi, ponieważ działaniu lasera jest poddana duża powierzchnia skóry.