Sposób pomiaru czasu na awodach sportowych

Od dzieciństwa pasjonowałem się sportem. Byłem aktywnym zawodnikiem w sporej liczbie drużyn szkolnych i zapalonym kibicem wielu miejscowych drużyn. Nie odnosiłem przy tym ogromnych sukcesów, ale zazwyczaj należałem do wyróżniających się zawodników. Nie było mi dane jednak zostać zawodowym sportowcem, choć swoje życie zawodowe związałem z tą dziedziną życia.

Firma oferująca pomiar czasu na maratonie

precyzyjny pomiar czasu na zawodach sportowychPomimo, że lata szkolne minęły bezpowrotnie, pasja do sportu pozostała i postanowiłem przy nim pozostać, choć do końca nie wiedziałem w jakim charakterze. Nie studiowałem wychowania fizycznego i nie mogłem zostać trenerem w jakieś dyscyplinie. Zresztą nie nadawałbym się do tego, tak samo jakbym miał pełnić funkcję nauczyciela wuefu w szkole – to nie dla mnie. Przypadek jednak sprawił, że zostałem działaczem sportowym. Organizowałem różne wydarzenia, które odbywały się w mojej aglomeracji – zawody lekkoatletyczne, turnieje piłki halowej, gry w tenisa stołowego czy sportowa olimpiada młodzieży. Jednak jednym z pierwszych przedsięwzięć były przygotowania do uformowania maratonu ulicznego z okazji rocznicy urodzin miasta, który miał odbyć się pod patronatem prezydenta grodu. Szef sztabu organizacyjnego wyznaczył mnie do poszukiwań firmy, oferującej precyzyjny pomiar czasu na zawodach sportowych. Dotychczasowe przedsiębiorstwo, które współpracowało z organizatorami, ma już termin naszego biegu zajęty i nie będzie w stanie zmierzyć czasu w dwóch miejscach naraz. Było to ciekawe zadanie, ale jednak nie było takie proste, na jakie mi się wydawało. Zacząłem poszukiwania od internetu i pytań do znajomych. Na szczęście, w trakcie eksploracji wyszukiwarki internetowej wpadłem na firmę zajmującą się pomiarem czasu w trakcie biegów ulicznych. Wykorzystuje ona bezzwrotne chipy, które ułatwiają organizację, a do tego są bardzo tanie. Urządzenia te w trakcie biegu są sczytywane przez zamontowane specjalnie na tą okazję anteny, co pozwala od razu zapisać w bazie danych wynik czasowy biegacza. Wszystkie te cechy sprawiły, że przedstawiłem ją mojemu szefowi, który po uzgodnieniach z tą firmą, podpisał z nią umowę na usługi w czasie organizowanego przez nas maratonu.

Big uliczny okazał się sukcesem, co było jednym z pierwszych moich osiągnięć w organizacji tego typu przedsięwzięć. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że wybrałem odpowiednią drogę zawodową, którą kroczę do dziś. W trakcie niej udało się zorganizować jeszcze kilka krajowych i międzynarodowych imprez sportowych, z czego jestem dumny i zadowolony.