Sprawdzone zabezpieczenie lakieru

W całym kraju działa nawet kilkadziesiąt tysięcy przeróżnych warsztatów samochodowych, lakierniczych czy salonów świadczących specjalistyczne usługi motoryzacyjne. Są one powszechnie odwiedzane przez wszystkich właścicieli pojazdów w razie konieczności. Jedyną nowością są salony car detailingowe, które świadczą kompleksowe usługi czyszczące, zabezpieczające czy odnawiające poszczególne części samochodów.

Kto zajmuje się zabezpieczaniem lakieru na karoserii?

profesjonalne zabezpieczenie lakieru w krakowieKażde auto jest w stanie funkcjonować bez usterek przez określony czas. Na pewno ma na to wpływ sposób i częstotliwość użytkowania pojazdu, a sytematyczne przeglądy i dbanie o stan lakieru znacząco mogą wydłużyć sprawność auta. Jeżeli zaniedbana zostanie karoseria, czyli nie będą na niej zabezpieczane zarysowania i wszelkie uszkodzenia, to z pewnością pojawi się na niej rdza, z którą ciężko walczyć. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest jak najszybsze zabezpieczenie powłoki lakierniczej przed mechanicznych uszkodzeniami. Taki zabieg można wykonać tylko na uprzednio oczyszczonej i wypolerowanej powierzchni, aby osiągnąć pożądany efekt. Profesjonalne zabezpieczenie lakieru w Krakowie przeprowadzają specjalne salony auto detailingowe, które dysponują innowacyjnymi metodami i środkami chemicznymi. Do typowych usług car detailingowych zaliczane jest zabezpieczanie lakieru powłoka ceramiczną, która po wyschnięciu tworzy twardą warstwę ochronną przed różnymu uszkodzeniami. Powłoka jest bardzo cienka i nie zmienia koloru lakieru, a jedynie nadaje mu lustrzanego połysku. W razie konieczności można dokonać miejscowej renowacji lakieru, co znacznie zmniejsza koszy ewentualnych napraw w przyszłości. Inną metodą jest zastosowanie bezbarwnej folii ochronnej, która jest jedyną nieinwazyjną metodą, która dodatkowo posia możliwość samoregulacji. Pod wpływem ciepła, czyli na przykład gorącej wody czy promieni słonecznych, folia zaczyna pracować. Oznacza to, że się kurczy lub rozciąga, aby zniwelować ewentualne rysy, pęknięcia czy miejsca przecięć.

Wykonanie powłoki ceramicznej lub folii ochronnej na karoserii samochodu, zajmuje od dwóch do trzech dni roboczych. Jeżeli chodzi o trwałość zabezpieczenia, to powłoka może chronić lakier nawet do dziewięciu lat, natomiast folie powinny być zmieniane co trzy – pięć lat. Zanim wykona się zabezpieczenie lakieru, trzeba odpowiednio przygotować jego powierzchnie, aby była gładka i wolna od wszelkich uszkodzeń. Cena takiej usługi zależy od metody oraz modelu samochodu, na jakim ma być wykonana.