Susz konopny polecany w leczeniu schorzeń przewlekłych

Preparaty otrzymywane z konopi siewnych i włóknistych stosowane są w profilaktyce i terapiach wielu schorzeń. Przyjmowane są doustnie lub w formie aromaterapii i silnie oddziałują na procesy zachodzące w organizmie człowieka. Konopie siewne uprawiane są legalnie, a ekologiczne uprawy dostarczają wysokogatunkowych roślin wykazujących terapeutyczne działanie. Produkty otrzymywane z konopi powstają w wyspecjalizowanych procesach technologicznych z użyciem nadkrytycznego w tlenku węgla, umożliwiającego otrzymanie wysokiego stężenia aktywnych substancji organicznych zawartych w roślinach.

Wszechstronne działanie suszu konopnego

polecany susz cbdNajbardziej cennym związkiem jest przede wszystkim kannabidiol oraz CBDa, a także flawonoidy, witaminy i nienasycone kwasy tłuszczowe. Substancje nie wpływają na świadomość człowieka, regulują jedynie procesy psychochemiczne zachodzące w mózgu. Spożywanie produktów konopnych nie uzależnia i nie wywołuje stanu odurzenia, wpływa jedynie na właściwą gospodarkę komórkową i usprawnia działanie poszczególnych organów. Wpływ na procesy zachodzące w mózgu, łagodzi objawy związane z bezsennością, stanami depresyjnymi i lękowymi, a także obniżeniem nastroju. Najczęściej stosowane są preparaty w postaci olejków i past, a także zasuszone kwiatostany konopi siewnych. Najlepszy i polecany susz CBD pochodzi z legalnych upraw, na których produkty poddawane są licznym testom i badaniom laboratoryjnym, potwierdzającym wysokie stężenie aktywnego kannabidiolu. Susz może być spożywany w postaci naparów, a także przyjmowany w formie aromaterapii. Łagodzi objawy bólowe i zapalne towarzyszące wielu chorobom przewlekłym, a także wpływa na zdrowie psychiczne człowieka. Pozwana zahamować procesy chorobotwórcze w organizmie i przeciwdziała degeneracji poszczególnych komórek. Najczęściej wykorzystywany jest w schorzeniach o podłożu neurodegeneracyjnym, w których neurony ulegają patologicznym procesom niszczącym układ nerwowy. Zapobiega to rozwojowi chorób o podłożu neurologicznym i łagodzi objawy związane z procesami chorobotwórczymi.

Najczęściej susz używany jest w terapii związanej z chorobą stwardnienia rozsianego oraz w chorobach nowotworowych. Zapobieganie powstawaniu i rozprzestrzenianiu się patologicznie zmienionych komórek, spowalnia procesy rozwoju choroby i wprowadzają w stan remisji. Susz konopny działa wszechstronnie na organizm, regulując wszystkie procesy związane z właściwym funkcjonowaniem, odbudową i regenerację tkanek. Pomaga w leczeniu chorób o podłożu autoimmunologicznym, łagodzi ból i hamuje procesy wyniszczające organizm, a także usprawnia procesy ochronne organizmu. Nie wywołuje żadnych skutków ubocznych i uzależnienia i często zastępuje farmakologiczne środki lecznicze, które nie przynoszą pożądanych rezultatów i nie zapobiegają rozwojowi choroby.