Systemy napędowe do bram

Najbardziej powszechne systemy w dzisiejszych czasach, stosowane jako wyposażenie do bram wjazdowych oraz garażowych, są to systemy automatycznego otwierania oraz zamykania takich bram, wyłącznie za pomocą dołączonego do zestawu napędowego pilota. Jest to system bezwzględnie ułatwiający codzienny wjazd oraz wyjazd samochodem z garaży, jak również bardzo przyspieszający ten proces, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na tego typu rozwiązanie.

Zestaw napędowy do bramy

zestaw do bram skrzydłowychSystemy napędowe do bram wjazdowych oraz garażowych zyskują z biegiem lat coraz większy poziom uznania, a co za tym stoi, także wyższy poziom zastosowania. Coraz więcej bram w Polsce, zostaje wyposażonych w zestaw do bram skrzydłowych, jak również przesuwnych. Polega on na dokonaniu instalacji silnika napędowego, jak również elektrycznych skrzydeł, które samoczynnie otwierają bramę skrzydłową, po otrzymaniu sygnału z pilota, wysyłającego do jednostki centralnej sygnał radiowy. Tego rodzaju systemy w sposób skuteczny przyspieszają proces otworzenia oraz zamknięcia bramy, po wjeździe samochodem do garażu. Najlepszej jakości systemy napędowe do bram, znajdują bardzo wysoki poziom uznania, a współczynnik ich zastosowania wzrasta praktycznie z roku na rok. Zastosowanie tego systemu polega na zapewnieniu komfortu użytkownikowi bramy wjazdowej na teren posesji prywatnej, jak również zaparkowanie samochodu, bez konieczności wychodzenia, oraz manualnego otwierania bram. Napędy do bram oraz garaży, znajdą swoje zastosowanie nie tylko w przypadku prywatnych posesji, niemniej jednak, również w przedsiębiorstwach przemysłowych oraz produkcyjnych, gdzie z częstotliwością codzienną, dokonywane są dostawy, poprzez samochody ciężarowe, które przejeżdżają przez bramy wjazdowe, zarówno skrzydłowe, jak również jednoczęściowe przesuwne. W przedsiębiorstwach tego rodzaju, każdy kierowca zaopatrzeniowy, zostaje sprawdzony przez pracownika ochrony, oraz odpowiednio zweryfikowany, na podstawie dokumentu przewozowego CMR. Następnie, po pozytywnym przejściu weryfikacji, brama zostaje otwarta, a kierowca swobodnie może przejechać.

Tego rodzaju systemy są bardzo pozytywnie opiniowane przez ich dotychczasowych użytkowników. Niski poziom awaryjności to jedna z głównych zalet zestawów napędowych do bram wjazdowych, niemniej jednak funkcjonalność oraz trwałość elementów odpowiadających za otwieranie bramy, także utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Za sprawą dobranych dobrej jakości materiałów oraz wykorzystaniu ich podczas produkcji, bramy mogą funkcjonować bezkonfliktowo, nawet do kilkunastu lat.