Szafa kapsułowa – jak wybrać uniwersalny jesienny płaszcz?

Mogę się założyć, że każdy z nas więcej niż jeden raz stając przed szafą, z rezygnacją wzruszając ramionami stwierdził: „Nie mam się w co ubrać” (i niech pierwszy rzuci kamień ten, kto nigdy nie był w takiej sytuacji). Szafa kapsułowa to nie lada wyzwanie dla każdego, kto chce popracować nad garderobą i odnaleźć swój styl, w którym będzie wyglądać i czuć się najlepiej. W tym wpisie podpowiadam, na co zwrócić uwagę wybierając uniwersalny jesienny płaszcz, który już na zawsze pozostanie ponadczasową ikoną stylu, a jakość obroni go na tyle, że wytrzyma więcej niż niejedno małżeństwo.

Na co zwrócić uwagę wybierając płaszcz?

modne płaszcze z alpakiRozsądnie kompletując garderobę przede wszystkim odpowiedzmy sobie na pytanie, jakie ubrania będą najlepiej pasować do naszego rytmu dnia? Jeżeli na co dzień praca wymaga od nas oficjalnego stylu, na liście zakupów warto będzie uwzględnić kilka klasycznych fasonów, które sprawdzą się w trakcie konferencji lub na spotkaniu z klientem. Wybierając ubrania dla siebie dobrze jest także określić typ sylwetki, aby dopasować takie kroje, które podkreślą jej atuty. Pomocne będzie również przeprowadzenie analizy kolorystycznej, która pozwoli nam poznać kolory, w których będziemy wyglądać najlepiej. Jeśli szukasz alternatywy dla usług stylistki- przydatne materiały znajdziesz w internecie na blogach modowych lub kanałach tematycznych wideo prowadzonych przez osobiste stylistki. Przydatnym narzędziem, z którego sama korzystam budując swoją garderobę jest tablica inspiracji. Zapisując rzeczy, które mi się podobają łatwiej jest konsekwentnie wypracować swój własny styl. A teraz do brzegu- czas odpowiedzieć na pytanie na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając idealny jesienny płaszcz? Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele ciekawych fasonów i materiałów. Jak wybrać ten najlepszy? Przede wszystkim zwróć uwagę na skład- modne płaszcze z alpaki oraz innych rodzajów czystej wełny to często wydatek ponad 1000zł. Niewątpliwym atutem takich rozwiązań jest ich jakość- wełniany płaszcz to coś, co posłuży nam przez lata, a klasyczny fason nigdy nie zostanie odebrany jako modowe faux pas.

Jeśli nie dysponujemy aż tak dużym zapasem gotówki- warto będzie rozważyć tańsze trencze, np. z mieszanki wełny i innych materiałów. Swój jesienny płaszcz z mieszanki wełny, wiskozy i bawełny kupiłam za 400zł. A nawiązując jeszcze do fasonów, które nigdy nie wychodzą z mody- może warto zastanowić się nad zakupem ubrań z „drugiej ręki”? Na grupach sprzedażowych w social media często możemy znaleźć prawdziwe perełki nawet światowej klasy projektantów lub ubrania założone raz czy dwa, które ktoś chętnie odsprzeda nam po niższej cenie.