Szelki dla malutkich piesków i inne

Akcesoria dla psów, są tematem bardzo rozległym, niczym wszystkie oceany i morza razem wzięte. Mało tego – rynek ten jest wręcz porównywalny do dziecięcego. A z roku na rok przybywa coraz to nowych i lepszych udogodnień. Jak w każdej dziedzinie życia, także i przedmioty dedykowane dla psów mają za zadanie albo umilać czas spędzony z pupilem, albo też są bardzo pomocne i praktyczne zarówna dla właścicieli, jak i dla wszystkich czworonogów. Jak w tym gąszczu możliwości wybrać najlepsze egzemplarze.

Jakie szelki dla malutkich piesków będą najlepsze?

dobre szelki dla małych psówGeneralnie podczas wyboru najlepszej rzeczy dla naszego czworonożnego przyjaciela musimy brać pod uwagę wiele rzeczy. Najodpowiedniej jest przemyśleć całą sprawę na spokojnie i różne sytuacje, w których będziemy używać danego akcesorium. Tak na przykład, gdy pod uwagę będziemy brać kwestię – obroża czy szelki? Wybór jest o tyle istotny, że w poszczególnych sytuacjach wymagane są inne akcesoria dla psa. Tak więc dobre szelki dla małych psów doskonale sprawdzą się na przykład do samochodu, dla wszystkich zmotoryzowanych jest to rzecz niezbędna. Nie powinniśmy w żadnym wypadku przypinać psa w samochodzie do obroży, jest to niebezpieczne. Psiak może się zaplątać i zrobić sobie krzywdę, a my w tym czasie mamy ograniczone pole manewru, biorą pod uwagę sytuację, w której podróżujemy w pojedynkę z psem. Szelki samochodowe muszę być odpowiednio skrojone, tak aby podczas szarpnięcia w żaden sposób nie obciążyć psiego kręgosłupa czy narządów wewnętrznych. Dobrze sprawdzają się także zapięcia z przodu szelek, jeśli chodzi o omawianą sytuację w trakcie przejażdżek samochodowych. Zapięcie to nie ogranicza zbytnio ruchów zwierzaka, jak to jest w przypadku zapięcia umiejscowionego na grzbiecie czworonożnego kompana. Pies może obrócić się bez problemu wokół własnej osi, co jak wiadomo zwierzaki bardzo często robią, w trakcie układania się do spania (sporo część psów w takcie podróży samochodem śpi). Dodatkowo zwierzak w trakcie wspomnianego już szarpnięcia, jak na przykład przy hamowaniu nie poczuje siły pociągnięcia na swoim kręgosłupie.

Obroża natomiast przyda nam się bardzo w takcie lata – gdy jest upalnie, wtedy będzie to znacznie lepsze rozwiązanie niż szelki. Chodzi tutaj o to, że taka obroża nie zajmuje tak dużej powierzchnie ciała psa jak szelki (niektóre modele są bardzo zabudowane, na przykład te sportowe). Dzięki temu skóra psa ma lepszą cyrkulację powierza, co w ciągu wielkiego upału jest dla zwierzaka dużo bardziej odpowiednie.