Szerokie zastosowanie oleju rokitnikowego

 

O cudownych właściwościach rokitnika wiedzieli już nawet starożytni Grecy. Karmili oni wówczas liśćmi rokitnika schorowane konie, a w tamtych czasach koń był towarem luksusowym, o który należało bardzo dbać. Konie, których właściciele karmili je liśćmi rokitnika, po jakimś czasie zaczynały wyglądać lepiej. Przybierały na wadze, a sierść rosła gęsta i błyszcząca. Zauważyć można, iż rokitnik wpłynął pozytywnie na ogólne zdrowie konia, jak i jego wygląd zewnętrzny. 

Dla zdrowia i urody używajmy rokitnika

olej z rokitnika na twarzNie od dziś wiadomo, że naturalne lecznictwo oraz pielęgnacja przysługują się nam od pokoleń. Jedną z takich roślin jest rokitnik, który w okresie letnim obficie owocuje, a poza tym ma szereg ciekawych właściwości i zaleceń. Olej z rokitnika na twarz jest obecnie jedną z popularniejszych metod stosowania zaraz po leczeniu. Pewnie wiele osób mogłoby się zdziwić, iż olej z rokitnika pomaga w walce z łysieniem i wypadaniem włosów, a więc panie chcące zagęścić swoje włosy oraz panowie mający problemy ze zbyt szybkim postępem łysienia mogą na tym bardzo skorzystać. To ze względu na poprawę stanu cebulek włosów powodujących, że włosy stają się gęste, mocne i z połyskiem. Poza działaniem leczniczym na rany i oparzenia, krem na bazie oleju z rokitnika poprawia wygląd skóry twarzy, wyrównuje kolor i pomaga usuwać zmarszczki. Właściwości w celach kosmetycznych nie jest aż tak wiele, ponieważ rokitnik znacząco wpływa na nasze zdrowie. Stosuje się go w medycynie ludowej, gdzie pomaga przy wzmocnieniu układu pokarmowego, wspomaga leczenie przeziębienia, a także stymuluje wydzielanie żółci i enzymów trawiennych. Wykorzystywany jest również na konkretne dolegliwości i choroby, a to ze względu na działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, obniżanie ciśnienia krwi i cholesterolu, ale również i może zapobiegać anemii. Niestety jak wiele produktów na świecie ma też przeciwwskazania do używania, dlatego zanim sięgniemy po olej z rokitnika zapoznajmy się z nimi.

Na świecie mamy wiele naturalnych produktów, których działanie jest naprawdę fenomenalne. Zaliczyć do nich trzeba przede wszystkim rokitnik, którego działanie jest naprawdę zaskakujące. Ilość minerałów, witamin i innych elementów zawartych w owocach i liściach rokitnika sprawia, iż jest to bogaty naturalny lek. Korzystając z niego możemy dbać o swoje zdrowie, ale również i o skórę, a także zadbać o piękne i silne włosy niezależnie od płci. Olej z tej rośliny na pewno będzie dla nas bardzo ciekawą alternatywą do farmakologii.