Szklane słoiki – ekologiczna forma przechowywania produktów

 

Słoiki w przeszłości swoje zastosowanie odnajdywały głównie w kuchni. To właśnie w nich przechowywano oraz konserwowano przetwory na zimę. Jak doskonale wiemy w tej roli odnalazły się świetnie. Jednak wbrew pozorom nie jest to jedyna forma zastosowania tego rodzaju opakowania. Słoiczki szklane nie muszą jedynie trafiać na półki w piwnicy, a wręcz przeciwnie coraz częściej pojawiają się jako ozdoby naszych pomieszczeń.

Pomysły na zastosowanie szklanych słoiczków

szklane słoiczkiZanim szklane słoiczki trafią do śmieci po opróżnieniu ich z produktów, warto się zastanowić czy nie możemy w jakiś sposób nadać im drugiego życia. Okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe, a internet aż pęka w szwach od ich kreatywnego zastosowania. Wielką popularnością ostatnimi czasy szczyci się podawanie kaktajli oraz wszelkich napojów właśnie w szklanym słoiku. Z dodatkiem ciekawej rurki prezentują się one doskonale. Zwykle do tej formy zastosowania kupuje się nowe słoiki ze specjalną zakrętką na rurkę, jeśli jednak jesteśmy złotą rączką śmiało możemy wykonać otwór samodzielnie z materiałów dostępnych w naszym domu. To właśnie napoje podane w szklanych słoiczkach są jednym z podstawowych elementów kreatywnego prowadzenia konta na jednym ze znanych portali społecznościowych. Z pewnością nie raz zdarzyło nam się posłużyć słoikiem, kiedy nie mieliśmy w domu wazonu. Mogą one sprawdzić się w tej roli świetnie szczególnie kiedy postawimy na ciekawą formę przedmiotu oraz przyozdobimy go dodatkowo wstążką. Jest to zdecydowanie tańsza opcja niż zakup „prawdziwego” wazonu na kwiaty. Słoiki o ciekawych kształtach mogą stać się również ozdobą naszego biurka. W takiej sytuacji nie będą pełniły jedynie funkcji dekoracyjnej, ale również użytkowej. Słoiczki są bowiem idealnym rozwiązaniem na organizację przedmiotów znajdujących się na biurku. Możemy włożyć do nich zarówno długopisy, zakreślacze jak i różnego rodzaju drobniejsze przedmioty jak spinacze czy też klamerki do papieru. Nasze biurko nie tylko się oczyści z leżących wszędzie drobiazgów, ale także sposób ten ułatwi oraz polepszy efektywność naszej pracy.

Słoiczki ze względu na mnogość różnorodnych zastosowań cieszą się coraz większą popularnością. Ich atutem z pewnością jest sam materiał, z którego są wykonane. Szkło bowiem stanowi doskonałą barierę na warunki zewnętrzne. Z tego względu sprawdzają się one świetnie w przypadku produktów, które nie powinny mieć kontaktu z tlenem. Co najważniejsze szkło jest surowcem wtórnym, z tego względu w stu procentach nadaje się do ponownego przetworzenia. W związku z rosnącą świadomością społeczeństwa na temat ochrony środowiska, szklane słoiczki zyskują jeszcze większą rzeszę fanów.