Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów

 

Z wiekiem stajemy coraz słabsi i zmagamy się z wieloma chorobami wieku starczego. W takim momencie swojego życia, głównie potrzebujemy odpoczynku i regularnych ćwiczeń odpowiednich dla naszego stanu zdrowia. Czasem dawno przebyte urazy, dają o sobie znać na starość i utrudniają nam codzienne życie, dlatego w kolejkach do gabinetów lekarzy specjalistów zawsze jest najwięcej seniorów.

Jak wyglądają wczasy rehabilitacyjno – wypoczynkowe?

ciechocinek - wczasy rehabilitacyjne dla seniorówOsoby w podeszłym wieku najczęściej stają się domatorami, ich kiepskie zdrowie ogranicza ich niemalże na każdym kroku. Bóle w kręgosłupie, w stawach i kołatanie serca, są najczęstszymi dolegliwościami z jakimi seniorzy przychodzą do lekarza. Na niektóre dolegliwości pomagają przepisane przez lekarza leki, a na inne się dostaje skierowanie na pobyt w mieście Ciechocinek – wczasy rehabilitacyjne dla seniorów będą w stanie pomóc takim osobom powrócić do zdrowia i zlikwidować źródło bólu. Na wczasy do sanatorium możemy pojechać z dofinansowaniem z Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych, albo prywatnie wykupić pobyt na dowolnym turnusie. Aby dostać skierowanie, należy spełnić parę wymagań, z których najważniejsze jest posiadanie orzeczenia o przydzielonej grupie inwalidzkiej, lub posiadać bardzo niskie dochody z emerytury, lub renty. Wczasy w Ciechocinku dla seniorów trwają od siedmiu do nawet czternastu dni. Do wyboru starsi ludzie mają kilka rodzajów turnusów, rekreacyjno – sportowe, rehabilitacyjno – wypoczynkowe, czy psychoterapeutyczne. W każdym sanatorium są stosowane nieco inne metody leczenia, a w Ciechocinku pacjenci mogą korzystać z dobroczynnych kąpieli solankowych, hydromasaży mających zbawienny wpływ na bóle pleców, czy przeróżnych technik masaży na całe ciało. Do dyspozycji seniorów są baseny z biczami wodnymi, siłownie wyposażone w specjalistyczny sprzęt dla ludzi w starszym wieku, oraz sale gimnastyczne, w których odbywają się grupowe zajęcia ogólnorozwojowe. Wszyscy pacjenci podczas pobytu w Ciechocinku są pod stałą opieką specjalistów i personelu medycznego.

Do sanatorium przyjeżdżają seniorzy z chorobami układu oddechowego, krążeniowego, z problemami sercowymi, a także z chorobami neurologicznymi. Jeżeli zdecydujemy się na wykup pobytu w Ciechocinku, to za siedmiodniowy pobyt trzeba będzie zapłacić około siedemset złotych za nocleg z wyżywieniem i wszystkimi zajęciami dla seniorów. W porównaniu z mocą sprawczą takich wczasów, cena jest bardzo niska, bo większość seniorów po takim pobycie czuje się jak nowo narodzona.