Ubrania robocze dla pracowników fizycznych

Praca fizyczna, to zazwyczaj dość brudne zajęcie, które wymaga odpowiedniej odzieży. Osoby odpowiedzialne za zaplecze odzieżowe w firmie powinny dobrze się zastanowić nad jej wyborem. Nie zawsze najtańsze rozwiązania będą najlepsze. Wszystko zależy od charakteru wykonywanej pracy i od tego jak bardzo pracownik jest narażony na różne czynniki. Duże znaczenie przy wyborze odzieży ma także bezpieczeństwo pracowników, na które właściwie dobrane ubranie ma istotny wpływ.

Praktyczność ubrań roboczych

praktyczne ubrania roboczePracownicy, mają swoje indywidualne wymagania co do tego w co chcą być ubrani. Dla nich liczy się przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo, a na dalszy plan odsuwają koszty zakupu ubrania roboczego, gdyż to nie jest ich problem. Pracodawcy liczący koszty, z kolei cenę ubrania biorą jako priorytet. Dobrze jeśli przy tym wszystkim biorą także pod uwagę bezpieczeństwo pracowników. Znalezienie kompromisu pomiędzy potrzebami pracowników, a pracodawcy to klucz do sukcesu. Ubrania robocze powinny zapewniać odpowiedni komfort cieplny, a także wspomagać bezpieczeństwo pracowników. Wiadomo, że cena zestawu roboczego będzie determinowała rodzaj użytych w nim materiałów, dlatego najlepsze są ubrania w dobrej korelacji ceny do jakości, która zadowoli zarówno pracodawcę, jak i pracownika. W niektórych przypadkach nie ma kompromisu, zwłaszcza w dziedzinie bezpieczeństwa. Dotyczy to zwłaszcza pracowników pracujących pod ruchem, na drodze, gdzie wymagane są odblaski na każdej części ubrania roboczego. Dobre, praktyczne ubrania robocze, to nie tylko odzież, ale także buty, kaski i rękawice. Wszystko razem musi współgrać i być dostosowane do wykonywanych czynności. Odpowiednie obuwie chroni nasze nogi i zabezpiecza nas przez upadkiem z wysokości lub poślizgnięciem, natomiast kask chroni naszą głowę, przed uderzeniem jakiegoś przedmiotu. Nie może zabraknąć w całym zestawie także odpowiednich rękawic, dobranych specjalnie dla pracownika pod względem wielkości, wytrzymałości termicznej i mechanicznej.

Ważną cechą, która jest często pomijana, a jest niezwykle ważna w przypadku ubrania roboczego, jest to, żeby ubranie robocze było łatwe do prania. Jak wszyscy wiedzą, praca fizyczna nie jest prawie nigdy czysta i ryzyko zabrudzenia jest raczej nieuniknione. Dobrze w takim przypadku posiadać ubranie robocze, z którego łatwo jest pozbyć się zabrudzeń, niż wywalać je po kilku użyciach. Taką właściwość zapewnią tylko odpowiednio śliskie i niechłonne powierzchnie ciuchów roboczych i takie należy wybierać.