Usługi księgowe można outsourcingować

Prowadząc firmę działającą w dowolnej branży korzysta się zazwyczaj z usług biura księgowego. Tylko największe firmy zatrudniające setki lub tysiące pracowników mają swoje działy księgowości i kadr. Mniejszym firmom nie opłaci się zatrudnianie własnej księgowej, ponieważ usługi te można outsourcingować. Chodzi o to, że zleca się prowadzenie dokumentacji księgowej wyspecjalizowanemu biuru, które za swoje usługi wystawia fakturę. Biura najczęściej delegują swoich pracowników do obsługi konkretnych firm.

Biura oferują dedykowane usługi księgowości

znane biuro księgowe na MokotowieZ usług fachowców od księgowości skorzystać może tak naprawdę każda firma. Największą grupę klientów takich biur stanowią jednoosobowe działalności gospodarcze. Małe firmy rozliczają się z podatków na najprostszych zasadach, więc księgowanie ich finansów jest bardzo proste. Większe firmy, które zatrudniają pracowników potrzebują zarówno obsługi księgowej jak i kadrowej. I wtedy właśnie można mówić o outsourcingu dedykowanych usług w tym zakresie. Każde znane biuro księgowe na Mokotowie oferuje możliwość oddelegowania jednego pracownika do obsługi księgowo-kadrowej danej firmy. Firma ma tą łatwość, że wszystkim zajmuje się tylko jedna osoba. Taki oddelegowany księgowy w określone dni pełni dyżury w obsługiwanych przez siebie firmach. Takie rozwiązanie ma mnóstwo zalet dla firm korzystających z outsourcingu takiej księgowości. Przede wszystkim jest to kosztowo o wiele korzystniejsze, aniżeli zatrudnianie w firmie księgowej lub księgowego na umowę o pracę. Dużą zaletą jest też to, że na usługi księgowe otrzymuje się fakturę od biura księgowego. Fakturę można rozliczyć jako koszty uzyskania przychodu, a dzięki temu można pomniejszyć dochód firmy przed opodatkowaniem. Outsourcing niesie za sobą jeszcze inne korzyści, ale opłacalny jest oczywiście tylko do pewnego poziomu kosztów w tym zakresie. Bo jeśli firma zatrudnia kilkuset pracowników to wtedy bardziej opłaci się jej zatrudniać własny dział księgowości. Outsourcing jest najoptymalniejszym rozwiązaniem dla firm z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw.

Przedsiębiorcy, którzy dopiero zaczynają prowadzić swoją działalność gospodarczą, od razu na początku szukają biura, które zajmie się ich księgowością. Małe i średnie firmy korzystają z takich biur księgowych w formie outsourcingu, a ich obsługą zajmują się dedykowani pracownicy. A największe firmy i globalne koncerny oraz instytucje finansowe zatrudniają pracowników księgowych bezpośrednio u siebie tworząc w tej sposób rozwinięte działy księgowości.