Używane ciągniki siodłowe

Transport z użyciem samochodów ciężarowych z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Kierowcy ciężarówek wykonują kursy oraz szkolenia, a także dostają pracę polegającą na rozwożeniu towaru w określone punkty docelowe. Transport międzynarodowy, wymaga użycia ciągnika siodłowego, pod który zostaje podłączona naczepa załadunkowa. Pojazd ten nazywany jest zestawem ciężarowym, służącym do przewożenia maksymalnie 20 ton towaru.

Niezawodne ciągniki ciężarowe

najlepsze używane ciągniki siodłowePrzedsiębiorstwa spedycyjne, zaopatrują się we flotę pojazdów ciężarowych, oraz udostępniają te pojazdy zatrudnionym kierowcom posiadającym uprawnienia do kierowania pojazdem kategorii C+E. Kierowcy zostają odpowiednio wyszkoleni oraz wykwalifikowani do bezpiecznego poruszania się pojazdem o rozszerzonych wymiarach, a także o masie przekraczającej dziesiątki ton. Prowadzenie takiego pojazdu to wielka odpowiedzialność, spoczywająca na kierowcy, niemniej jednak zestawy ciężarowe, zostają odpowiednio wyposażone w systemy oraz układy, wspomagające codzienne prowadzenie pojazdu. Najlepsze używane ciągniki siodłowe, są to ciągniki do naczep załadunkowych, które zostają odpowiednio wyposażone w szereg schowków, szafek, a także w leżankę, na której kierowca po bardzo długiej podróży może bezkonfliktowo odpocząć w pozycji leżącej. Takiego rodzaju ciągniki, są odpowiednio przystosowane do poruszania się po drogach Polskich oraz zagranicznych, w sposób całkowicie bezpieczny dla kierowcy. Ponadto, ciągnik siodłowy zostaje wyposażony w tachograf, który rejestruje czas pracy kierowcy. Dzięki takiemu systemowi, kierowca nie może rozpocząć podróży pojazdem ciężarowym, jeśli jest on zbyt zmęczony do prowadzenia pojazdu, dlatego też zobowiązany jest do odbycia kilkugodzinnej przerwy, podczas której kierowca może odpocząć. Jest to system obowiązkowy praktycznie w większości krajów, aby zapobiegać wypadkom związanym z niedyspozycją kierowcy do prowadzenia pojazdu. Ciągnik siodłowy wyposażony zostaje w sposób umożliwiający podróż kierowcy przez kilka tygodni.

Warto zapoznać się z możliwościami oraz sposobem wyposażenia pojazdów ciężarowych, które użytkowane są przez kierowców, zatrudnionych w przedsiębiorstwie spedycyjnym na stanowisku kierowcy. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu ciągników siodłowych, kierowcy są w stanie odbyć podróż kilkutygodniową, polegającą na dostarczeniu lub odbiorze towaru z przedsiębiorstwa handlowego lub produkcyjnego, oraz bezpieczne przewiezienie go do miejsca docelowego, ściśle ustalonego w liście przewozowym CMR.