Wałki do ciasta z wzorem świątecznym

Jeśli chodzi o przygotowania świąteczne to bywam niepoprawna perfekcjonistką. Zawsze chcę wypaść najlepiej i staram się być zadowolona z efektu mojej pracy. Niestety szkoda, że nie idzie to u mnie w parze z talentem artystycznym. Czasem chciałabym zrobić anioła, a wychodzi przeciętny bałwan. Dlatego też chętnie sięgam po sprawdzone sposoby jak tutaj sobie ułatwiać zadanie. Gotowy stroik świąteczny, czy obręcze do serwetek to moje obowiązkowe wyposażenie domowe.

Piękna i łatwa dekoracja ciasta

wałki do ciasta z wzoremNie na wszystko mam jeszcze swoje patenty, ale stale odkrywam coś nowego i wcielam w życie. Co roku moje wypieki świąteczne to temat, który przysparzał mi nie lada zmartwień. O ile z pieczeniem ciast nie mam najmniejszego problemu i zawsze wychodzą tak jakbym tego chciała to niestety ich dekorowanie pozostawia wiele do życzenia. I tak pomimo moich różnych pomysłów jest smacznie, ale bez efektu. A przecież pośród tych wszystkich świątecznych dekoracji na stole ciasto też powinno się prezentować. W tym roku jednak będzie zupełnie inaczej. Wiedziona instynktem gadżeciarza kupiłam ostatnio wałki do ciasta z wzorem świątecznym. Od razu czułam, że ja i one to będzie jakaś poważniejsza przygoda. Takim wałkiem w posty i szybki sposób można unikalny i perfekcyjny wzór nie tylko na ciastach, ale także na ciasteczkach czy pierogach. Nawet odkryłam już, że można zamoczyć go w czekoladzie czy cukrze i odbić taki wzór na wierzchu choćby sernika. To coś idealnie stworzone dla ludzi, którzy chcą pięknie dekorować swoje wypieki, ale nie potrafią. Na razie jestem na etapie testowania możliwości tych wałków. Muszę przyznać, że są solidnie wykonane z bukowego drewna i nie straszny im żaden produkt. Zawsze ładnie się czyszczą po moich eksperymentach. No i oczywiście te wzory, które od razu podbiły moje serce. Mam już klasyczne choinki, wesołe renifery, eleganckie i ponad czasowe śnieżynki, a na oku mam jeszcze sanie Mikołaja z całym zaprzęgiem reniferów. Pomysłów na dekoracje mam już mnóstwo i nie mogę się doczekać, kiedy zaprezentuje jej na rodzinnym stole.

Pogodziłam się już z tym, że nie każdy musi być wybitnie utalentowany we wszystkim. Czasem, jeśli się czegoś bardzo chce, a średnio to wychodzi trzeba po prostu znaleźć odpowiedni patent, a wszystko się ułoży. Wałki do ciasta z wzorem świątecznym to moje nie pierwsze odkrycie, ale na pewno też nie ostatnie. Czujnie rozglądam się za gadżetami rekompensującymi moje beztalencie artystyczne. Ciekawe co jeszcze wpadnie mi w oko przy kolejnych świątecznych zakupach.