Wybór butów korekcyjnych dla dziecka

Wielu rodziców rezygnuje z kupna profilaktycznego obuwia ortopedycznego dla dziecka, ze względu na wysoką cenę butów. Pomimo, że tego rodzaju buty są zwykle droższe niż te kupowane w sieciówkach obuwniczych, to w ostatecznym rachunku może się okazać, że finansowo zdecydowanie bardziej opłaci się zakupienie jednych, solidnych i dobrze wyprofilowanych butów, niż późniejsza walka z wadami budowy stóp, wizyty lekarskie i specjalistyczne badania, do których dołączy stres i dyskomfort dziecka. 

Jakie buty korekcyjne dla dziecka wybrać? 

skórzane buty korekcyjne memoOdpowiedź na takie pytanie obarczone jest wieloma czynnikami. Przede wszystkim, należy upewnić się w jakiej kondycji są stopy naszego dziecka. Jeśli są zdrowe, a nam zależy na tym, aby takie pozostały, to należy zdecydować się na obuwie profilaktyczne z systemem monitowania Memo. Producent zapewnia obuwie zimowe, sandałki letnie oraz przejściowe trzewiki. Oczywiście każdy model jest produkowany z naturalnych materiałów, a obudowa buta jest skórzana. Mając taki pakiet obuwia możemy być spokojni przez wszystkie pory roku, bowiem podeszwa z systemem monitowania będzie dla nas informacją, czy należy dokupić odpowiednią wkładkę korekcyjną. Jeśli natomiast nasze dziecko boryka się z wadą stóp, na przykład płaskostopiem, wówczas warto wybrać skórzane buty korekcyjne Memo. Różnica między profilaktycznymi a korekcyjnymi butami polegać będzie tylko i wyłącznie na doborze odpowiedniej wkładki korekcyjnej. W zależności od tego, w jakich częściach podeszwy dochodzi do ścierania, inaczej będzie dobrana wkładka wewnętrzna. Z założenia jest tak, że szara wkładka to wkładka podstawowa, która jest stosowana profilaktycznie. W przypadku uwidocznienia się wad na podeszwie, należy dopasować odpowiednio wkładkę pomarańczową, której kształt będzie niwelował wadę. Jeśli wada się mimo to nie zatrzyma, to należy skonsultować się z lekarzem, który być może zaproponuje stworzenie wkładki idealnie dopasowanej do stopy dziecka, która nadal będzie wykorzystywana w butach Memo.

Jeśli stopy dziecka na którymś etapie jego życia zostaną zaniedbane, wówczas należy mieć na uwadze, że koszt leczenia, rehabilitacji i obuwia ortopedycznego będzie znacznie wyższa, aniżeli koszt obuwia profilaktycznego w ciągu roku. Jeśli do tego dołożymy stres dziecka, to okazuje się, że zdecydowanie bardziej opłacalne jest zapobieganie, aniżeli leczenie. Warto korzystać z narzędzi, które wesprą nas w braku specjalistycznej wiedzy na temat prawidłowego rozwoju stóp, a jednym z nich jest niezastąpiony system diagnostyczny w obuwiu Memo.