Wykonywanie elewacji za pomocą desek elastycznych

Elewacja budynku to pierwszy widok, jaki zobaczą nasi goście, którzy przychodzą do nas do domu. Schludna i ładna elewacja świadczy dobrze o właścicielu. Dobrze jeśli ma ona nie tylko jednolity kolor, ale także detale architektoniczne oraz odpowiednie zdobienia. Dość popularne są elewacje drewniane, które wyglądają bardzo ładnie, komponując się z dowolną inną kolorystyką i rodzajem tynku. Drewno jednak jest dość drogim materiałem i koszt wykonania takiej elewacji jest wysoki.

Wysoka elastyczność desek elewacyjnych

elastyczne deski elewacyjneElewacje drewniane, nie są także łatwe do wykonania, ponieważ trzeba najpierw przymocować do ściany odpowiedni stelaż, a dopiero potem można zająć się montaże głównych desek elewacyjnych. Do tego trzeba pamiętać o okresowym odnawianiu takiej elewacji, ponieważ drewno wymaga impregnacji specjalnymi środkami i farbami do drewna. Z powodu tych kilku wad, jakie mają elewacje drewniane powstała dla nich pewna alternatywa. Zamiast tradycyjnych desek drewnianych, można zastosować elastyczne deski elewacyjne, które po ułożeniu wyglądają jak prawdziwa elewacja z drewna. Są one jednak wykonane z wytrzymałego materiału sztucznego, do tego bardzo elastycznego, do tego stopnia, że można go wygiąć pod dowolnym katem, a on nie złamie się ani nie zarysuje. Zewnętrzna część elastycznych desek elewacyjnych jest charakteryzowana na drewno. Są tam sęki, zwoje oraz odpowiednia barwa, typowo drewniana. Pośród wielkiego wyboru gatunków drewna, w przypadku desek elastycznych producenci starali się odwzorować wiele gatunków drewna barwionych na różne odcienie. Najczęściej stosuje się najpopularniejsze kolory farb do drewna, które podkreślają estetykę tego materiału. Warto dodać, że elastyczna deska elewacyjna, jest dużo tańsza od tradycyjnej elewacji z drewna, a do tego montuje się ją dużo szybciej i sprawniej. Nie trzeba pod nią przygotowywać, żadnego stelaża. Wystarczy ją tylko przykleić, za pomocą odpowiedniego kleju do samej, gołej ściany, lub te na styropian ocieplający budynek.

Po pojawieniu się tego produktu nastąpił prawdziwy szał jego używania. Prawdopodobnie to cena skłoniła większość osób do używania elastycznych desek. Obecnie również deweloperzy, którzy chcą wybudować, piękny i estetyczny budynek wybierają deski elastyczne, gdyż pozwala im ich zastosowanie, zrobić to szybciej i tańszym kosztem, niż w przypadku tradycyjnego drewna. Warto dodać, że sposób mocowania elastycznych desek jest tak łatwy, że wiele osób próbuje to robić we własnym zakresie bez zatrudniania fachowców.