Wykorzystanie laserów diodowych

Wiele pań, ale również i panów, niezbyt przepada za owłosieniem na swoim ciele, które wygląda nieestetycznie, a w szczególności w okresie letnim. Jak się okazuje wykorzystanie laserów diodowych jest obecnie jedną z bardziej skutecznych metod na usunięcie trwałe owłosienia z każdej części naszego ciała. W związku z tym coraz częściej zastanawiamy się czy nie wybrać się na tego typu zabieg. Warto przed skorzystaniem z takiej usługi zapoznać się z przebiegiem zabiegu, a także przygotowaniem do niego. Dzięki temu będziemy mogli podjąć dobrą decyzję.

Najskuteczniejsze usuwanie owłosienia laserami diodowymi

depilacja laserem diodowymObecnie każdy z nas nie tylko w okresie letnim lubi czuć się dobrze we własnym ciele. Dlatego coraz częściej decydujemy się na różnego rodzaju zabiegi medycyny estetycznej. Warto zwrócić jednak uwagę, iż do usuwania zbędnego owłosienia nie wykorzystamy peelingów ani preparatów podskórnych. Warto zastosować zabieg jakim jest depilacja laserem diodowym, która obecnie uważana jest za najbardziej trwały efekt. Ta metoda ma niemal 99% skuteczności, a jej efekty utrzymują się półtorej roku. Dzięki temu przez tak długi czas nie będziemy zmuszeni do regularnego usuwania owłosienia za pomocą maszynki czy kremu depilacyjnego. Aby depilacja tym sposobem przebiegła pomyślnie włosy musza być w fazie anagen, czyli w fazie wzrostu. Pozostałe fazy stanu spoczynku oraz wypadania nie są odpowiednie, gdyż nie usuniemy trwale naszego owłosienia. W zależności od czynników takich jak płeć, wiek, gospodarka hormonalna czy fototyp skóry będziemy potrzebować o 4 do 8 zabiegów. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny, dzięki czemu możemy wybrać się na niego w dowolnym dla nas czasie. Pamiętajmy jednak, aby przed nie opalać się, ponieważ w ten sposób niwelujemy szanse na skuteczne usunięcie owłosienia. Nie należy się również obawiać konsekwencji zabiegu ani okresu rekonwalescencji, ponieważ nie powinny one wystąpić, gdy zostaną przeprowadzone w profesjonalnym salonie zajmującym się depilacją laserową.

Gdy zastanawiamy się nad bezpiecznym zabiegiem, dzięki któremu będziemy mogli spokojnie usunąć irytujące nas owłosienie na naszym ciele to zdecydowanie powinniśmy skorzystać z laseru diodowego. Ma on skuteczne działanie, a przy tym wymagane jest jedynie kilka zabiegów, aby przez kolejne półtorej roku cieszyć się doskonale gładką skórą. Warto zapoznać się z informacjami na ten temat i wybrać salon, w którym profesjonalnie zajmują się tego typu usługą. Dzięki temu będziemy mieć najlepsze efekty.