Wykrywanie podsłuchów – sygnały alarmowe

Jeśli mamy powody, by sądzić, że nasz telefon komórkowy lub stacjonarny może być podsłuchiwany, istnieją pewne wskazówki, które mogą posłużyć do potwierdzenia lub zaprzeczenia naszych podejrzeń. Należy jednak pamiętać, że wiele z tych wskaźników może być spowodowanych różnymi czynnikami i nie są one ostateczne. Oznacza to, że konieczne jest znalezienie wielu solidnych dowodów i nie poleganie na jednym elemencie, zanim przejdziemy dalej i udamy się dalej, aby przeprowadzić stosowne weryfikacje.

Podsłuchy – co powinno zwrócić naszą uwagę?

fachowe wykrywanie podsłuchówSłyszenie w tle dużej ilości trzasków podczas naszych rozmów telefonicznych może świadczyć o zakłóceniach spowodowanych ingerencją w urządzenie. Jednak ten czynnik sam w sobie nie jest ostatecznym wskaźnikiem, ponieważ echa i zakłócenia mogą być również spowodowane przypadkowymi zakłóceniami lub słabym połączeniem. Słysząc dziwne dźwięki jeszcze przed wybraniem numeru warto sprawdzić w czym jest problem, aby wykluczyć podsłuch. Fachowe wykrywanie podsłuchów jest udzielane przez profesjonalne formy. Warto zapoznać się z ofertami takich firm. Trzeba również uważać, jeśli w ostatnim czasie włamano nam się do domu. Szczególnie, kiedy złodzieje nie zabrali niczego wartościowego, to jest powód, aby przeprowadzić dalsze kontrole. Czasami może to sugerować, że ktoś włamał się do domu, aby skonfigurować urządzenie do podsłuchu. W takim przypadku nie ma co zwlekać z udaniem się do specjalnych firm wykrywających te podsłuchy. Także zachowanie baterii może wskazywać na problem. Jeśli czas trwania skróci się bez wyraźnego powodu, może się on wyczerpywać, ponieważ oprogramowanie stale działa w tle i zużywa dużo energii. Miejmy się na baczność wtedy, gdy niedawno otrzymaliśmy wiadomości SMS składające się z ciągów liter lub cyfr. Można to zweryfikować, sprawdzając swój rachunek telefoniczny. W przypadku, gdy koszt danych wzrósł bez powodu, możliwe jest, że z linii korzysta osoba trzecia.

Aby mieć pewność, że telefon nie ma podsłuch, firmy sprawdzają dźwięki za pomocą czujnika przepustowości dźwięku o niskiej częstotliwości. Mogą również wizualnie sprawdzić obudowę zewnętrzną pod kątem obcych urządzeń. Jeśli zauważymy jakikolwiek element sprzętu, który wydaje się być podejrzanie zainstalowany lub którego wcześniej brakowało, powinniśmy rozważyć skontaktowanie się ze specjalistą w celu weryfikacji. Jak widać jest wiele sposobów na to, aby zweryfikować, czy mamy podsłuch, ale najbezpieczniej jest skorzystać z pomocy fachowców i nie działać na własną rękę.