Wymiana rolki od terminala płatniczego

Chyba jak każdy normalny człowiek robię zakupy właściwie codziennie. Wiadomo, coś trzeba jeść, coś trzeba pić i w ogóle jakoś żyć, więc wizyta w sklepie i nabycie takich rzeczy jak chleb, wędlina czy woda nie dziwi dzisiaj nikogo. Od pewnego czasu borykam się jednak z pewnym problem, który próbowałem rozwiązać na bardzo różne sposoby. Za każdym razem miałem nadzieję, że za kolejnym razem problem mnie nie spotka i uda mi się beztrosko przejść przez sklep, a kasjerka szybko skasuje moje produkty, ja zapłacę i będę mógł radośnie wracać do domu.

Tanie rolki do terminali i kas fiskalnych

tanie rolki termiczne do terminaliJak wspominałem problem nie chce mnie opuścić już od kilku tygodni. Za każdym razem jak trafiam do sklepu kończy się papier w terminalu płatniczym lub kasie fiskalnej. Za każdym razem pani kasjerka uśmiecha się uroczo, przeprasza mnie i szuka pod ladą zapasu. I jak zawsze okazuje się, że takiego zapasu pod ladą nie ma, a ona wysyła praktykanta na zaplecze po to, aby taką rolkę znalazł. Próbowałem już wszystkiego – przychodziłem do sklepu przed pracą zamiast po niej albo dopiero w drodze na wieczorny spacer robiłem zakupy. Z tego miejsca korzysta bardzo dużo osób, ponieważ to jedyny sklepik wielobranżowy w okolicy. Nie opłaca mi się jeździć do sąsiedniej miejscowości, ponieważ więcej niż za zakupy płaciłbym za benzynę. Wczoraj miarka się przebrała. Poszedłem, znów przy kasie pisk – najpierw kasy fiskalnej podłączonej do komputera. Oczywiście koniec papieru w drukarce termicznej. Ku mojemu zdziwieniu pani kasjerka szybko znalazła nową rolkę i sprawnie ją wymieniła. Coś poklikała i zaczęła skanowanie produktów od początku. Jak na złość zapomniałem wypłacić gotówkę z bankomatu i musiałem zapłacić kartą. I znów… Jak tylko na wyświetlaczu pojawiła się informacja o tym, że można dokonać transakcji rozległ się pisk sygnalizujący brak papieru. Poszukiwania tej rolki trwały o wiele dłużej. Kiedy zły wróciłem do domu pierwsze co zrobiłem to odpaliłem komputer i znalazłem firmę, która oferuje tanie rolki termiczne do terminali. Zamówiłem kilka sztuk — wiedziałem jakie, bo dokładnie przyjrzałem się opakowaniom, kiedy kasjerka wymieniała papier kilkanaście minut wcześniej.

Zamówienie dotrze do mnie dopiero jutro rano. Dzisiaj i tak muszę jechać w odwiedziny do babci więc zrobię zakupy w sklepie znajdującym się obok niej. Do mojego sklepu już zawsze będę chodził mając w plecaku zapasowe rolki. W najlepszym razie uda mi się w ten sposób odgonić towarzyszącego mi pecha, a w najgorszym znacznie przyspieszę wymianę papieru w urządzeniach. Oba wyjścia będą dla mnie bardzo dobre – w końcu zmarnowałem już mnóstwo czasu czekając, aż pani kasjerka wymieni papier.