Wymiana sznurka w roletach zewnętrznych

Posiadanie w oknach rolet to prawdziwa ulga w upalne dni. Zewnętrzne rolety oferują całkowite zaciemnienie pomieszczeń, więc można je opuścić rano a podnieść dopiero wieczorem. W naszym kraju opuszczone rolety to coraz częstszy widok. Chociaż na ich zamówienie decydują się najczęściej właściciele domów jednorodzinnych. Rolety dzielą się na te, które opuszcza się ręcznie oraz na te, które działają automatycznie. W ręcznie sterowanych roletach trzeba pamiętać o konieczności wymiany sznurka, gdy ten się całkowicie postrzępi.

Fachowe serwisy oferują wymianę sznurków w roletach

fachowy serwis rolet zewnętrznych w WarszawieRolety, które podnosi się i opuszcza za pomocą sznurka, są o wiele tańsze od tych, które wyposażone są w silnik elektryczny. Różnica w cenie wynosi nawet pięćset złotych, bo tyle kosztują silniki do sterowania roletami. Decydując się na montaż rolet w kilku oknach można sporo zaoszczędzić gdy zdecyduje się na wersję sterowaną ręcznie. Przy czym trzeba wtedy pamiętać o tym, że sznurek przy podnoszeniu rolet najzwyczajniej w świecie ulega przetarciu. Mechanizm ręcznego opuszczania i podnoszenia rolet skonstruowany jest w taki sposób, że sznurek naciska na specjalną blokadę, która odblokowuje opuszczenie rolety. Warto zwrócić czasem uwagę na stan techniczny wspomnianego sznurka, bo jeśli całkowicie się obetrze to nie będzie dało się rolety podnieść. Każdy fachowy serwis rolet zewnętrznych w Warszawie oferuje wymianę sznurków w korzystnej cenie. Za wymianę sznurka w jednym komplecie rolet trzeba zapłacić około pięćdziesięciu złotych. Zaoszczędzić się na tym nie da, bo praktycznie wszędzie cena jest podobna. Samemu zrobić się tego nie da, bo trzeba rozebrać kasetę, w której roleta się znajduje. Na szczęście taka wymiana sznurka konieczna jest bardzo rzadko. W większości przypadków, przy normalnym codziennym użytkowaniu rolet, sznurek wymienia się w nich raz na rok. Przy dobrej jakości sznurka zamontowanego za pierwszym razem może się okazać, że wymiana będzie konieczna dopiero po kilku latach. Wszystko zależy od tego jak często rolety się podnosi i opuszcza.

Rolety wykonane są przeważnie z bardzo solidnych materiałów, więc raczej nie zdarza się tak, żeby wymagały one jakiejkolwiek naprawy. Również mechanizmy ich podnoszenia i opuszczania są bardzo solidne i też się raczej nie psują. Najczęściej wykonywaną usługą serwisową w przypadku rolet jest wymiana sznurka, którym się je podnosi i opuszcza. Dotyczy się to rolet sterowanych ręcznie. Częstotliwość wymiany sznurka zależy tylko od tego jak często się go używa do sterowania roletami.