Wyposażenie kawiarni – patera z kloszem

 

Po latach pracy na etacie postanowiłam założyć coś swojego. Wybór padł na stworzenie kawiarni dla rodzin z dziećmi. Miałam w niej serwować własne wypieki, podawać kawę w przyjaźnie wyglądających kubkach oraz pozwalać rodzicom na choć chwilę oddechu. Znalazłam lokal, wyremontowałam go oraz zakupiłam odpowiedni sprzęt i akcesoria. Zobacz, czego potrzebowałam w największych ilościach i na jakie rozwiązania się zdecydowałam.

Sposoby na ekspozycję ciasta – okrągła patera z kloszem

okrągła patera na ciasto z kloszemJako, że moja kawiarnia miała gościć nie tylko dorosłych, ale i dzieci, musiałam właściwie zaplanować przestrzeń. Wyeliminowałam wszystkie możliwe zagrożenia, stworzyłam również kącik, w którym ustawiłam mnóstwo ciekawych i kolorytowych zabawek. Znalazły się tam m.in. minikuchnia, klocki, kolorowanki i kredki, puzzle. Każdy maluch mógł znaleźć tam coś dla siebie, podczas gdy jego rodzice wypija ciepłą kawę i zjedzą kawałek ciasta. Bo właśnie o te słodycze chodziło mi najbardziej. Od zawsze uwielbiałam piec i wiedziałam, że robię to dobrze. Placek pojawiał się w moim domu praktycznie co drugi dzień, przygotowywałam też bułeczki i ciastka. Wiele osób mówiło mi, że tymi wypiekami daję radość i umilam dzień. Chciałam to robić w swojej restauracji. Potrzebowałam nie tylko dobrego zaplecza kuchennego, ale też akcesoriów, które pozwoliłyby mi wyeksponować proponowane klientom słodycze. W trakcie poszukiwań moją uwagę zwróciła okrągła patera na ciasto z kloszem. Okazała się wprost idealna dla mojego biznesu. Pięknie i estetycznie wykonana, pojemna, a co najważniejsza – chroniąca słodycze przed wyschnięciem czy zanieczyszczeniami, ale nadal je eksponująca. Kupiłam okrągłe patery na nóżce ze szklanym kloszem. Zachwyciłam się też paterą kamienną, dwupiętrową, ale budżet pozwolił mi tylko na zakup jednej sztuki. Wiem jednak, że już niedługo dokupię kolejny tego typu model. Zachwycił mnie swoją prostą, a przy tym funkcjonalnością i klasycznym wyglądem. Idealnie wpisywał się w klimat mojej kawiarni. Specjalnie dla najmłodszych klientów kupiłam natomiast kolorową paterę z kloszem. Przyciąga ona ich uwagę.

Na paterach z kloszem codziennie rano układam świeżo wypieczone bułki, babeczki oraz ciasto, np. sernik lub jabłecznik, który smakuje też najmłodszym dzieciom. Taki sposób ekspozycji słodkości w moim przypadku bardzo się sprawdził. Rodzice chętnie kupują ciastko do kawy, bo tak pięknie zaprezentowane kusi ich swoim wyglądem. Trudno się temu oprzeć. Bardzo mnie to cieszy, bo każdego dnia klientów przybywa.