Wytrzymałe kraty rolowane

 

Bramy rolowane – inaczej zwane roletowymi – to bardzo popularne rozwiązanie stosowane w branży garażowej. Mimo stosunkowo wysokich cen, produkty te cieszą się stale rosnącą popularnością. Wymagania poszczególny klientów, co do bram, mogą się nieco różnić. Jednak, co do jednego wszyscy są zgodni – jakość i bezpieczeństwo są dla nich najważniejsze.

Zalety krat rolowanych

nowoczesna krata rolowanaZaletą krat rolowanych jest ich lekka konstrukcja. Najczęściej produkuje się je z aluminium lub stali. DO tego pokrywa się je warstwami specjalnych lakierów, które zapewniają najwyższą ochronę i wytrzymałość na lata. Nadają się do osłaniania witryn sklepowych, wjazdów do garaży i parkingów podziemnych czy nawet restauracji. Zapewniają bezpieczeństwo obiektu, przy czym wciąż możemy produkować prezentować nasze produkty. Są opuszczane i podnoszone za pomocą silnika elektrycznego. Zasada działania i montażu takiej bramy jest bardzo prosta. W rzeczywistości, urządzenie to przypomina do złudzenia roletę okienną. Nowoczesna krata rolowana mieści się w skrzynce nawojowej, która jest umieszczona nad wejściem, pod sufitem. Wystarczy jedno kliknięcie pilota i gotowe – brama szczelnie się zamyka lub otwiera. Do największych zalet krat rolowanych należy zaliczyć ich funkcjonalność. Zazwyczaj są wyposażone w systemy automatyczne, które pozwalają na zdalne sterowanie całością. Dodatkowo, produkty tego typu są stosunkowo lekkie, co jedynie ułatwia cały proces. Oprócz tego, bramy rolowane, stanowią świetną propozycję dla osób dysponujących niewielką ilością wolnej przestrzeni.  Taka instalacja nie wymaga stosowania prowadnic, dzięki czemu możemy zaoszczędzić znaczną ilość miejsca. Kolejną zaletą jest ich estetyka. Polski rynek oferuje tysiące tekstur i wzorów, dzięki czemu znajdziemy produkt idealnie dopasowany do elewacji naszego budynku. Co więcej, dzięki uniwersalności tego rozwiązania można wdrożyć je praktycznie w każdym projekcie. Nawet, gdy początkowe założenia projektu zakładały zastosowanie innego rodzaju bramy.

Podstawową funkcją i zaletą kraty rolowanej jest zabezpieczenie danego obiektu przy jednoczesnej możliwości prezentacji ekspozycji przez całą dobę, zapewnienia właściwej wentylacji w pasażach, garażach i parkingach podziemnych oraz łatwego dostępu w przypadku interwencji PPOŻ lub innej. Krata jest zwijana na metalową rurę osadzoną w skrzynce lub na konsolach. Konsole są mocowane bezpośrednio do ściany lub innych elementów konstrukcyjnych obiektu. W przypadku krat montowanych w obrębie nadproża należy zwrócić uwagę minimalną wysokość nadproża.