Wytworne złote łańcuszki

Elegancka biżuteria jest nieodłącznym elementem kobiecego wizerunku. Wszelkiego rodzaju błyskotki, kolczyki, naszyjniki i bransoletki, są uwielbiane przez panie w każdym wieku. Umiejętnie dobrane ozdoby, są w stanie ożywić i odmienić każdą stylizację, nawet codzienną. Mimo, iż od lat coraz większą popularnością cieszy się sztuczna biżuteria, to jednak klasyka w postaci złota i srebra, doda szyku każdej miłośniczce mody. Dobrze mieć w szkatułce chociaż kilka ozdób wykonanych z metali szlachetnych.

Najpiękniejsza złota biżuteria

piękne łańcuszki złote - próba 585Złoto kojarzy się z wytwornością, luksusem, zamożnością i siłą. Jego dodatek jest zawsze przykuwa wzrok. Dodaje blasku i szyku. Dlatego złote elementy tak chętnie stosowane są w wystroju wnętrz, ubiorze, makijażu. Moda na nie nigdy nie przemija. Jednak tym, z czym przede wszystkim utożsamiamy ten drogocenny kruszec, to przede wszystkim luksusowe wyroby jubilerskie. Z tego metalu szlachetnego powstają przepiękne kolczyki, broszki, obrączki, spinki do mankietów, zegarki i kolczyki. Popularne są także piękne łańcuszki złote – próba 585 jest tu najczęściej spotykana. Do czego pasuje złota biżuteria? Najlepiej łączyć ją z klasycznymi, eleganckimi strojami. Dobrze wygląda z jednolitymi, jasnymi i stonowanymi barwami. Świetne połączenie tworzy również z głęboką czernią. Złoty łańcuszek lub bransoletka będą więc stanowić doskonały dodatek do małej czarnej, stylowego, opiętego golfu, do eleganckiej, beżowej marynarki. Warto postawić tylko na jeden akcent, aby nie przesadzić z ilością zdobień. W salonach jubilerskich bez trudu dostaniemy minimalistyczne kolczyki w modnych wzorach, delikatne pierścionki i piękne łańcuszki złote – próba 585 jest najczęściej stosowana do wyrobu biżuterii. Czyste złoto nie nadaje się do tego celu, ponieważ jest zbyt miękkie. Dodatek innych metali utwardza kruszec i zapewnia jego trwałość. Ponad 50- procentowa zawartość złota w stopie jest optymalna do tego, aby tworzyć piękną i jednocześnie odporną na zarysowania biżuterię.

Chyba nie ma kobiety, która nie kochałaby biżuterii, chociażby tej skromnej. Ładny złoty łańcuszek lub kolczyki z kamieniem, dodadzą wytworności i podkreślą urodę. Umiejętnie dobrane i noszone z umiarem, stanowią świetny dodatek na każdą okazję. Decydując się na kosztowności z metali szlachetnych, zdecydowanie najlepiej postawić na minimalizm. Zbyt duża ilość błyskotek może bowiem wyglądać po prostu kiczowato. Jednak jak w każdej sytuacji, również w tej kwestii decydują przede wszystkim osobiste preferencje i gust.