Z czego wytwarza się wielorazowe płatki kosmetyczne?

Wiele kobiet zastanawia się, jak dbać o wygląd przy jednoczesnym ograniczeniu zaśmiecania środowiska. Jak bowiem wiadomo, jednorazowe płatki kosmetyczne, dostępne w drogeriach, bardzo wolno rozkładają się w środowisku naturalnym, a dodatkowo wiele osób ma problem z tym, do jakiego worka wrzucić je podczas segregacji śmieci. Coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się więc akcesoria kosmetyczne wielokrotnego użytku.

Zalety wielorazowych płatków kosmetycznych

antyodorowe waciki wielorazoweSzkodliwość jednorazowych płatków kosmetycznych została już wielokrotnie poruszana przez wiele organizacji ekologicznych. Z tego tez względu kobiety poszukują alternatywnych metod na dbanie o swój wygląd. Jednym z nich są antyodorowe waciki wielorazowe. Waciki tego typu są coraz popularniejsze, również w popularnych drogeriach. W przeciwieństwie do tych tradycyjnych, wykonanych z mieszanki z tworzyw sztucznych, do ich produkcji używa się naturalnych materiałów, zazwyczaj wykonanych z drewna bambusowego. Dzięki temu są na tyle wytrzymałe, że można ich używać wiele razy, zanim się je wyrzuci, dodatkowo po wyrzuceniu nadają się do łatwiejszego przetworzenia. Waciki te maja postać niewielkich płatków, kształtem przypominających te tradycyjne waciki, ale często są dodatkowo obszyte nitką, która zwiększa ich wytrzymałość. Waciki kupuje się zazwyczaj po kilka sztuk w zestawie, są zapakowane w specjalne, również ekologiczne opakowanie. Co bardzo ważne, dzięki wykonaniu z naturalnych, przepuszczających materiałów, mają one doskonałe właściwości antyodorowe, więc można je używać wielokrotnie, nawet do sześciu miesięcy,. Kiedy wacik ulegnie znacznemu zabrudzeniu, można uprać go w pralce nawet z innym praniem, oczywiście uważając aby nie ustawić zbyt wysokiej temperatury prania. Wykonanie z w pełni naturalnych materiałów powoduje, że waciki tego typu mogą być używane nawet przez osoby cierpiące na alergie skórne. Popularność tych wacików i wzrost samoświadomości ekologicznej społeczeństwa powoduje, że są one używane nie tylko przez osoby prywatne ale również przez profesjonalne zakłady kosmetyczne. Ich skuteczność w usuwaniu makijażu i oczyszczaniu skóry jest bowiem taka sama jak wacików tradycyjnych.

Świadomość ekologiczna ma wpływ na coraz więcej aspektów codziennego życia w tym dbania o urodę. Coraz większa uwagę zwraca się na to, czy kosmetyki których używamy były testowane na zwierzętach, lub czy akcesoria kosmetyczne nadają się do wielokrotnego użytku. Oczywiście ma to pozytywny wpływ na rozwój ekologicznej branży kosmetycznej.