Zamawiamy rolety zewnętrzne od producenta

 

Coraz większa liczba właścicieli nieruchomości decyduje się na założenie w oknach rolet zewnętrznych. Dają one nie tylko przyjemny efekt zacienienia, ale jednocześnie zasłaniają przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów i przechodniów. Dodatkowo zatrzymują one gorące powietrze w czasie upałów przed dostawaniem się do wnętrza nieruchomości. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat zalet, wad a także innych ważnych aspektów dotyczących oferowanych przez producentów rolet zewnętrznych.

Najważniejsze zalety rolet zewnętrznych

rolety zewnętrzne od producenta - wrocławInwestorzy coraz chętniej sięgają po rolety zewnętrzne w przypadku, kiedy chcą budować w sposób energooszczędny. Wpływają one w sposób odczuwalny na zmniejszanie strat energii. Wato jednak zadbać o fachowy montaż, który będzie wpływał na prawidłowe działanie takich rolet. Jeżeli chcemy zamówić rolety zewnętrzne od producenta – wrocław jest odpowiednim miastem do złożenia zamówienia. Bez względu na wybrany rodzaj, każda dostępna na rynku roleta składa się z obudowy, w tym kasety i prowadnicy, a także pancerza i napędu. Może być on ręczny oraz elektryczny, w tym można sterować przy pomocy włącznika albo pilota. Jako dodatkowy element możliwe będzie wyposażenie skrzynki w siatkę antyinsekcyjną, która pełni funkcję moskitiery. Na rynku dostępne są rolety naokienne, inaczej nakładane lub nadstawne, które są wyposażone w skrzynkę wykonaną z PCV. Są one montowane we wnęce razem z oknem, w związku z czym ten są powszechnie stosowane w nowym budownictwie, jak i w domach w stanie surowym. W takim wypadku po zamontowaniu, skrzynka rolety może zostać ukryta pod okładziną elewacyjną. Konieczne w takim wypadku jest zakupienie mniejszego okna, którego wielkość będzie uwzględniała wysokość skrzynki rolety. Ciekawym rozwiązaniem są jednocześnie rolety nadprożowe, inaczej RKS, których obudowa jest wykonana z ceramiki albo z polistyrenu czy poliuretanu wzmocnionego drutem zbrojeniowym. W tym wypadku pokrywa rewizyjna jest umieszczona od dołu skrzynki rolety.

Na rynku dostępne są także rolety natynkowe, nazywane inaczej elewacyjnymi. Wyróżniają się one aluminiową obudową z pokrywą rewizyjną umieszczoną z przodu kasety. Skrzynka może zostać zamocowana na murze, co pozwoli na uniknięcie ingerencji w światło okna, albo we wnęce okiennej. Możliwe jest zastosowanie takiego rozwiązania w dowolnym momencie budowy domu. Rolety natynkowe są bardzo popularne, co wynika z ich wytrzymałości oraz funkcjonalności. Bardzo popularne są również rolety podtynkowe z pokrywą rewizyjną od dołu skrzynki.