Zapięcia stosowane w odzieżyElementy

Klamerki to najczęściej spotykany sposób zapięcia w sumie do wszystkiego. Mają zarówno zastosowanie w plecakach, krzesełkach do karmienia czy w pasach w foteliku dla dziecka. Dzieci tak naprawdę od urodzenia do wczesnego dzieciństwa korzystają z takiego sposobu zapięcia. Nie tylko dzieci, ale i dorośli ci mniej i więcej aktywni w swoich sakiewkach tak zwanych nerkach również mają takie zapięcia na klamry. Dzięki ich praktycznemu i dość szerokiemu zastosowaniu nie są nam obce. Bywa, że odpięcie ich przez małe dziecko wymaga poświęcenia.

Zastosowanie klamerek w odzieży

niedrogie plastikowe klamryZ pewnością nawet kilka razy dziennie używamy niedrogie plastikowe klamry, które są umieszczone na plecakach naszych dzieci, czy w nerkach, które nosimy na naszym pasie. Jest to bardzo prosty mechanizm zamykania, dzięki czemu mamy szybką i sprawną możliwość odpięcia. To, że są one w niewielkich cenach nie oznacza, iż tanie znaczy niedobre, wręcz odwrotnie są niedrogie, ale wykonane często z bardzo dobrego tworzywa sztucznego. Wykorzystanie takich klamerek jest bardzo szerokie. Możemy z pewnością je zauważyć w nerkach, paskach, walizkach podróżnych, pokrowcach, ale również w bardzo praktycznej odzieży wodoodpornej. Ich zastosowanie jest bardzo praktyczne, ponieważ umożliwia ono dopasowanie plecaka czy innych torebek do ciała, dzięki łatwości ściągania, przesuwania materiału. Są wykonane z tworzywa, które w żaden sposób nie uczula, ani nie wpływa na nasze zdrowie czy funkcjonowanie. Dzięki łatwości przesuwania materiału w klamerkach bez problemu możemy zwiększać, zmniejszać wielkość paska do siebie. Poza tym przy wyborze zawsze zwracamy uwagę na wielkość klamerki to nam daje możliwość wyboru taśmy pasującej do wnęki w klamrze i tym samym do wyboru szerokości jaka nam odpowiada. Zazwyczaj występują w standardowym kolorze czarnym, dzięki czemu łatwo je dopasować do naszego stroju i bywają niewidoczne na naszym pasie czy innych elementach ubrania. Oczywiście istnieje możliwość wyboru w innym kolorze. Możemy je dopasować nie do ubrania, a do samej sakwy, torebki czy plecaka.  

Zastosowanie klamerek jak widać jest bardzo szerokie, a wielu z nas nie zdaje sobie sprawy jak ważny jest ich wybór oraz jak wygląda proces produkcji tak niezawodnego zapięcia stosowanego niemal na każdym kroku. Nawet mając małe dzieci często ich używamy czy to w fotelikach, wózkach, czy w krzesełkach do karmienia. Również w wielu ubraniach takich jak sukienki na szelki i spodnie zwane ogrodniczkami. Dodatkowo ubranie narciarskie również posiada tego typu zapięcie.