Zasłony sterowane pilotem

Coraz częściej szuka się innowacyjnych rozwiązań, które uproszczą nasze życie codzienne. Takim wyjściem okazuje się zamontowanie automatycznych zasłon. To rozwiązanie cieszy się coraz większym zainteresowaniem dzięki swojej funkcjonalności i wyglądowi. Dlaczego w takim razie warto zainwestować w nie swoje pieniądze?

Elektryczne zasłony – udogodnienie na co dzień

automatyczne zasłonyTakie rozwiązania szczególnie sprawdzą się przy dużych przestrzeniach oszklonych. Najczęściej dobrze prezentują się w mieszkaniach dwupoziomowych, domach z szerokimi drzwiami tarasowymi lub loftach. W takich przypadkach często jest to konieczność. Posiadacze mniejszych mieszkań również cenią sobie automatyczne zasłony za ich funkcjonalność i wygodne użytkowanie. Poleca się ich wykonanie na wymiar z uwagi na dużą różnorodność w wymiarach okien. Są dwa sposoby sterowania. Możemy używać specjalnego pilota lub włącznika światła. Przed zamontowaniem warto zastanowić się jak i gdzie takie zasłony mają się przesuwać. Rozsuwanie może odbywać się na jedną stronę bądź przebiegać kurtynowo obejmując obie strony jednocześnie. Gdy w naszym domu przebywają małe dzieci niezwykłą uwagę przykuwamy do głośności prac sprzętów, które posiadamy. Zasłony elektryczne cechują się cichą pracą napędu. Zdecydowanie pozytywnie wpływa to na komfort w ich użytkowaniu. Dla wielu ważna jest również estetyka ich wykonania. Napęd zasłony nie może być widoczny na pierwszy rzut oka powinien, więc być tak zamontowany, aby nie rzucał się w oczy. Musi ona również funkcjonować w przypadku awarii zasilania lub w przypadku zagubienia pilota. Wiele z nich jest wyposażona w system ręcznego sterowania napędem. Działa on w taki sposób, że wystarczy tylko lekko pociągnąć zasłonę, aby napęd sam kontynuował ten ruch i zatrzyma się dopiero w momencie całkowitego rozciągnięcia zasłony. Delikatny start i stop będzie zapobiegał bujaniu się materiału podczas jego rozsuwania. Ich montaż jest prosty i szybki, może go wykonywać osoba, która jeszcze nigdy tego nie robiła. Można je zamontować do sufitu lub ściany. Takie zasłony również chętnie są używane w hotelach, salach konferencyjnych lub muzeach.

Na rynku znajdziemy bardzo wiele różnych rodzajów automatycznych zasłon. Dzięki temu możemy w łatwy sposób odpowiednio je dopasować do naszych wnętrz i potrzeb. W perspektywie czasu takie rozwiązanie może nam przynieść wiele korzyści, dlatego też warto w nie zainwestować. Jeżeli ważna jest dla nas wygoda i niezwykła funkcjonalność to powinniśmy się na nie zdecydować.