Zdrowie i witalność z suplementami

 

Decydując się na stosowanie określonej diety czy też planu aktywności treningowej albo też z innych zdrowotnych pobudek, warto zapoznać się dogłębnie z tematyką suplementowania, poznać jej tajniki, wszelkie mity i fakty. Nie ulega wątpliwości, iż występują składniki determinujące zdrowie człowieka, które trudno regularnie uzupełniać, a czasem wręcz niemożliwym jest dostarczanie ich do organizmu w wystarczającej ilości, w spożywanych posiłkach. Tak jest np. ze znaną wielu kreatyną czy witaminą D.

W czym mogą dopomóc nam suplementy?

internetowy sklep z suplementamiW zdrowiu, dobrym samopoczuciu, w sile i w energii do wszelkich działań, w koncentracji i wiele by jeszcze móc tu wymieniać. Witamina D na przykład – kojarzona ze słońcem i kropelkami dla niemowląt w okresie zrastania się ich ciemiączka – jest jedną z witamin trudno przyswajalną i zdobywaną przez chętny na jej dostarczenie i absorpcję organizm ludzki. Występuje ona głównie w produktach odzwierzęcych typu : mięso, jaja itp., ale w niewielkich ilościach, które w normalnym trybie jedzenia nie są wystarczające w zakresie potrzeb gospodarki człowieka. Dlatego z pomocą przychodzi ów suplementacja. Witamina D to przede wszystkim mocne kości, to budulec regulujący gospodarkę wapienno – fosforanową, to wzmacniacz dla mięśni, ale też ochrona przed przeziębieniami i chorobami dróg oddechowych. Badania medyczne udowadniają również tezę istotnego znaczenia witaminy D w ochronie przed isulinoodpornością, czyli cukrzycą i zapadalnością na nowotwory, zwłaszcza układu pokarmowego. Nic więc, tylko znajdź dobry internetowy sklep z suplementami i zapoznaj się z jego bogatą ofertą. Dla osób aktywnych fizycznie i wysiłkowi – trenerzy i sportowcy – polecają kreatynę. Jest to niejako swoisty budulec siły, wytrzymałości i wizualności mięśni. Ale nie tylko. Pomaga w budowaniu zwiększonej wydajności organizmu, wytrzymałości podczas siłowych zajęć, pozwala regularnie wydłużać czas trwania treningu.. Polecany również dla sportowców amatorów. Kojarzony przede wszystkim z kulturystyką i pracą nad formą w siłownik, ale rewelacyjnie sprawdza się też dla osób uprawiających lekkoatletykę, pływanie, kajakarstwo, biegi sprinter owe.

Suplementów diety jest naprawdę bez liku,dlatego ważnym jest, aby ich użytkowanie czy chęć podjęcia terapii suplementacyjnej każdorazowo uzgodnić z lekarzem medycyny i osobą odpowiedzialną za nasz trening i dietę. Pamiętajmy bowiem, że nawet najlepszy w swym zdrowotnym znaczeniu „cud środek”, źle dawkowany może zaburzyć zdrowie człowieka.